» » Idealna podłoga do jasnych mebli

Kontakt

  • NIP: 6172110019
  • E-mail:biuro@listwyperfect.pl
  • Telefon790-609-351
  • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 20.00, w soboty 9.00 - 14.00

Chmura tagów

Idealna podłoga do jasnych mebli

Często bywa tak, że urządzając mieszkanie najpierw wybieramy kolor ścian i podłóg, a dopiero później dobieramy do nich meble. Praktyka pokazuje jednak, że to błąd. Ściany łatwo da się przemalować, ale położenie odpowiedniej podłogi to decyzja podejmowana raz na bardzo długi okres czasu. Dlatego jeżeli wybór padnie na jasne

Często bywa tak, że urządzając mieszkanie najpierw wybieramy kolor ścian i podłóg, a dopiero później dobieramy do nich meble. Praktyka pokazuje jednak, że to błąd. Ściany łatwo da się przemalować, ale położenie odpowiedniej podłogi to decyzja podejmowana raz na bardzo długi okres czasu. Dlatego jeżeli wybór padnie na jasne meble, warto dobrać do nich odpowiedni rodzaj i kolor materiałów do wykończenia podłogi.

Drewniana podłoga do jasnych mebli

Aranżacja wnętrz w domu lub mieszkaniu powinna być przede wszystkim spójna, dlatego jeżeli cenimy sobie w szczególności drewniane podłogi, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Drewniana podłoga i pasująca do niej listwa przypodłogowa mdf nie może być za ciemna lub za jasna, najlepiej wybrać taki kolor, który odbiega od koloru mebli jedynie o jeden lub dwa tony. Warto też zwrócić uwagę na usłojenie drewna i jego gatunek.

Ciemna podłoga

Zastosowanie ciemnej podłogi optycznie pomniejsza pomieszczenie, ale jednocześnie uwypukla kształt i fakturę jasnych mebli, które jednocześnie rozświetlają pomieszczenie. Istotną rolę odgrywa usłojenie. Jeżeli rys mebli jest delikatny, doskonale będzie pasowała do nich ciemna podłoga o wyraźnej fakturze drewna. Zastosowanie kontrastów kolorystycznych wprowadzi do wnętrza nutę elegancji i zdecydowania.

Jasne meble na jasnej podłodze

Takie połączenie jest niezwykle popularne i modne. Biała podłoga i pasująca do niej biała listwa mdf w połączeniu z jasnymi meblami dają efekt skandynawskiego klimatu. Zastosowanie płytek lub podłogi żywicznej odwołuje się z kolei do duńskiej nowoczesności. Z bielą nie należy jednak przesadzać. Biała podłoga, białe ściany i białe meble dadzą "szpitalny" efekt. Do białych podłóg najlepiej pasują meble w ciepłych odcieniach drewna i kolorów pastelowych.

Jasne meble i kolorowa podłoga

Połączenie jasnych mebli z kolorową podłogą sprawdza się głównie w pomieszczeniach urządzanych dla dzieci. Zastosować można wykładzinę, kafle lub panele z nadrukiem. Dobrym dodatkiem są wtedy listwy lakierowane. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, podłoga może też całkowicie przytłumić fakturę mebli.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl