» » Jak dobrać drzwi do wystroju mieszkania?

Kontakt

  • NIP: 6172110019
  • E-mail:biuro@listwyperfect.pl
  • Telefon790-609-351
  • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 20.00, w soboty 9.00 - 14.00

Chmura tagów

Jak dobrać drzwi do wystroju mieszkania?

Drzwi to nieprzypadkowy i bardzo istotny element wyposażenia danego wnętrza. Dominujący w nich styl przewodzić może bowiem całości aranżacji pomieszczenia, nadając mu określony wymiar czy dopełnienie pożądanej elegancji. Na pewno nie jest tak, że gustownie urządzone wnętrze nie potrzebuje stylowych drzwi. Owszem – potrzebuje właśnie. Urządzając wnętrza domowe kierujemy..

Drzwi to nieprzypadkowy i bardzo istotny element wyposażenia danego wnętrza. Dominujący w nich styl przewodzić może bowiem całości aranżacji pomieszczenia, nadając mu określony wymiar czy dopełnienie pożądanej elegancji. Na pewno nie jest tak, że gustownie urządzone wnętrze nie potrzebuje stylowych drzwi. Owszem – potrzebuje właśnie.

Drzwi dobrze dopasowane
Urządzając wnętrza domowe kierujemy się nie tylko ich wysoką funkcjonalnością, ale również (a może przede wszystkim), estetyką i jak najdoskonalszym zestawieniem mebli, kolorów czy elementów dekoracyjnych. Zwracamy więc uwagę nie tylko na to, jakie okna należałoby wstawić, ale również jakie listwy przypodłogowe zamontować czy jaki rodzaj drzwi zdobić będzie wejście do określonego pomieszczenia.

Wybierając drzwi pamiętać należy, że ich model ma pasować nie tylko stylistycznie, ale również kolorystycznie zarówno do podłogi, ścian, jak i dominujących mebli. Chyba że meble właśnie mają za zadanie kontrastować z resztą stylu wnętrza – wówczas warto dopasować drzwi choćby do koloru paneli, płytek czy barwy którą posiada cokół lakierowany. Wnętrza minimalistyczne bądź stylizowane na styl skandynawski, tonąć będą w stonowanych odcieniach i tu choćby, oprócz jasnych drzwi, za świetne dopełnienie dominującego stylu odpowiadać będą listwy białe mdf.

Nieprzypadkowa wielkość drzwi
Okazuje się, że wybór odpowiednich drzwi związany jest również z ich wielkością. Najlepiej bowiem w dużych wnętrzach prezentować się będą drzwi pełne, w małych zaś – sukcesem okaże się montaż drzwi przeszklonych (nawet takich stworzonych w 2/3 ze szkła).
Decyzja dotycząca rodzaju drzwi może wiązać się także z pożądanym poziomem intymności. W łazience czy sypialni trafionym pomysłem będzie montaż drzwi zakrytych, w przedpokoju czy kuchni – sprawdzą się drzwi wzbogacone szkłem.

Kolor doskonale dobrany
Osoby zajmujące się urządzaniem wnętrz doskonale wiedzą o regule dopasowywania kolorystycznego drzwi. Modele jasne a także w naturalnym kolorze drewna pasować będą głównie do niewielkich wnętrz, przy czym te ciemniejsze lepiej odnajdą się we wnętrzach naprawdę dużych.

Stojąc przed ostatecznym wyborem drzwi nie bagatelizujmy także takich kwestii jak ich wykończenie. Przyjrzyjmy się grubości futryny, obejrzyjmy rodzaj oszklenia, zwróćmy także uwagę na okucia i klamkę. Idealnie dopasowane wszystkie te elementy stworzą bowiem najbardziej zgraną całość.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl