» » Kolor ścian w salonie sprzyjający relaksowi

Kontakt

  • NIP: 6172110019
  • E-mail:biuro@listwyperfect.pl
  • Telefon790-609-351
  • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 20.00, w soboty 9.00 - 14.00

Chmura tagów

Kolor ścian w salonie sprzyjający relaksowi

Harmonijność i wyjątkowe dopasowanie kolorów w salonie to podstawa, by stworzyć przestrzeń magiczną, przytulną i ciepłą. I choć przyjmuje się, że nie warto eksperymentować z kolorami w salonie, nie należy też malować ścian na biało. Niech poczucie bezpieczeństwa i ogólne ciepło zapewniają więc raczej barwy ciepłe i stonowane. Malując ściany w salonie warto postawić na słoneczny odcień żółtego.

Salon to przestrzeń dedykowana relaksowi. Taka, w której nie tylko przyjemnie się przebywa, ale równie przyjemnie - odpoczywa. Okazuje się więc, że urządzając centralne miejsce we własnym domu, zadbać należy o każdy szczegół.

Aranżacja kolorem malowana
Harmonijność i wyjątkowe dopasowanie kolorów w salonie to podstawa, by stworzyć przestrzeń magiczną, przytulną i ciepłą. I choć przyjmuje się, że nie warto eksperymentować z kolorami w salonie, nie należy też malować ścian na biało. Niech poczucie bezpieczeństwa i ogólne ciepło zapewniają więc raczej barwy ciepłe i stonowane. Malując ściany w salonie warto postawić na słoneczny odcień żółtego, pudrowy róż czy delikatną szarość. W kompozycji z tymi barwami właśnie, warto dołączać kolejne elementy, niezbędne do kompleksowego wyposażenia salonu właśnie.

Idealnie dobrane listwy lakierowane
Kolor ścian w salonie to podstawa, jednak aby współgrał z resztą pomieszczenia, powinien być także dopasowany do barwy, którą posiadają listwy mdf lakierowane - najczęstszy wybór współczesnych projektantów wnętrz.

Właściwy dobór kolorystyki to jednak nie taki, gdzie wszystko się zlewa, a taki - gdzie idealne dopasowanie odcieni tworzy spójną całość. Cokół przypodłogowy bowiem może być w podobnej, ale nie identycznej kolorystyce - zachowany być musi wszakże rozdział powierzchni ściany, od powierzchni podłogowej.

Kominek w salon wpasowany
Często wykorzystywanym elementem wyposażenia salonu jest kominek. To on właśnie pozwala cieszyć się wyjątkowością spędzanych tam chwil i celebrowaniem rodzinnego czasu. Kominek buduje niezmiennie atmosferę ciepła, ale ma także być idealnie kolorystycznie wkomponowany w całość aranżacji. Dlaczego jest to tak ważne? Bez odpowiedniego doboru barw nie da się zbudować przestrzeni spójnej i wyjątkowej - pamiętać należy, by barwy nas uspokajały, a nigdy - rozpraszały.

Urządzając salon pamiętajmy jeszcze o jednej zasadzie - niech będzie on taki, jaki sobie wymarzyliśmy. To my bowiem spędzać będziemy w nim długie, szczęśliwe i pełne relaksu godziny.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl